השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עוסק פטור
למה כדאי להירשם כעוסק פטור במע"מ ? 

1. עוסק פטור חייב לנהל ספר קבלות או ספר פדיון יומי וכן תיק תיעוד חוץ ולרכז בו מסמכים כגון הוצאות, חוזים, הסכמים, הצעות מחיר וכו'. היתרון לעומת עוסק מורשה נובע מכך שעוסק מורשה מחויב לנהל ספרי הנהלת חשבונות נוספים כגון ספר לקוחות ו/או ספר הזמנות. ניהול ספרים אלו טוב וראוי שנוהלו באופן תקין ןנכון כדי למנוע אי נעימויות מול בדיקות ניהול ספרים שנערכות ע"י פקיד שומה. 

2. עוסק פטור לא מחויב לנהל חשבונות ו/או ספר תקבולים ותשלומים ובכך למעשה חוסך העוסק הפטור כסף רב על ניהול החשבונות שהוא יכול לבצע בעצמו באמצעות אקסל בקשר לרישום הוצאותיו והכנסותיו. 

במידה והנכם מעוניינים ללמוד כיצד לנהל את רישומי הוצאות והכנסות בעסק מוזמנים לפנות אליי לפגישת יעוץ ללא עלות

3. עוסק פטור ממע"מ נחשב עצמאי לכל דבר ועניין ועליו להגיש דוח שנתי למס הכנסה מכל מקורות הכנסותיו (משכורת, עסק וכו'). למע"מ מחויב עוסק פטור בהגשת הצהרת עוסק על הכנסותיו ברוטו מהעסק רק פעם בשנה עד ה 31.1. של השנה העוקבת. עוסק פטור נדרש להצהיר על עיסוקו גם למוסד לביטוח לאומי בהתאם לענף הכלכלי ומספר שעות עבודתו בשבוע בממוצע. 

4. תקרת ההכנסות למחזור של עוסק פטור לשנת 2016 עומדת על 99,006 ₪. עד לסכום זה נדרשת הצהרת עוסק פטור בלבד אך עוסק שמתקרב לסכום זה וככל הנראה יעבור את תקרת הפטור מומלץ לבצע מעבר לעוסק מורשה ולמנוע נזק כספי כתוצאה מהמעבר של סכום התקרה לעוסק מורשה שחלה עליו חובה לגבות מע"מ עבור עבודתו. 

5. עוסק פטור שעבר את תקרת הפטור כאמור בסעיף 4 וסווג מחדש כעוסק מורשה יוכל לחזור ולהיות שוב עוסק פטור רק אם יוכיח במשך שנתיים רצופות שמחזור הכנסותיו לא עבר את תקרת הפטור באותה שנה ומנהל מע"מ יסווגו מחדש כעוסק פטור. 

6. לפני שהחלטתם להירשם כעוסק פטור רצוי שתבחנו האם אתם צפויים לעבור את תקרת העוסק הפטור שכן במצב זה ייתכן וכדאי להירשם כעוסק מורשה מלכתחילה ולא למנוע מכם את האפשרות לקיזוז מע"מ בגין הוצאותיכם. חשוב לדעת שהשקעה בעסק במכונות ובציוד בשנה הראשונה לעסק ורישומכם כעוסק פטור מונע מכם החזר מע"מ בגין ההשקעה. 

7. לאחר שמנינו את היתרונות ברישום כעוסק פטור ממע"מ כדאי לציין גם חיסרון הנובע מנראות העסק כלפי חוץ מבחינת לקוחות וספקים שמעוניינים לעבוד אתכם ולכן עוסק פטור מעצם הגדרתו ותקרת הכנסותיו עד לסך כ- 100,000 ₪, מצביע על עסק עם היקף פעילות נמוך, עסק חדש בשוק בתחילת הדרך, בעל מקצוע חסר ניסיון בשוק המנסה את דרכו באופן עצמאי וכדומה. ניתן להשוות לדוגמא לחברה בע"מ הנתפסת בעיניי המתבונן כבעלת נפח שוק גדול, מגוון לקוחות קבועים, מחזורי פעילות גדולים שמעסיקה עובדים ומכאן בעצם החיסרון ברישום כעוסק פטור. 

 

אם לא קיבלתם תשובות לכל השאלות, ניתן לפנות אליי לפגישת יעוץ ללא עלות 

 

בהצלחה ! 

  • facebook

© כל הזכויות שמורות לאסף שחר, tax4me 2017

יד חרוצים 10 תלפיות, ירושלים

למפת הגעה לחצו כאן

התקשרו

נייד 050-6359348

משרד 02-6737328

צרו קשר

asaf.tax@gmail.com